Wyniki konkursu klas 3- Moja babcia, mój dziadek

Komisja w składzie: Zofia Skoczeń, Teresa Machnik, Anna Szarwiło, Magdalena Palska, analizując i doceniając wartość każdej pracy- postanowiła:
- Z uwagi na dużą ilość prac plastycznych, nagrodzić je według podziału na klasę.
- Prace literackie ocenić i wyłonić najlepsze ze wszystkich klas trzecich.
- Wszystkie prace- z uwagi na ich duży walor artystyczny- zostaną umieszczone w galerii prac i na wystawie w holu szkoły.

KONKURS PLASTYCZNY:
I miejsce - Iwo Polak 3a, Karolina Naciuk 3b, Adam Klimczyk 3c;
II miejsce- Blanka Cygan 3a, Eryk Ślęzak 3b, Natalia Pęcak 3c;
III miejsce Patryk Musiał 3a, Gabriela Dziedzic 3b, Michał Motyka 3c.
Wyróżnienia: Klaudia Lissowska 3c, Szymon Gomułka 3c

KONKURS LITERACKI:
I miejsce- Łukasz Mitka 3b
II miejsce- Katarzyna Batko 3b
III miejsce -Iza Banachowicz 3b
Wyróżnienia: Ania Sushchenko 3c, Paweł Świech 3b, Filip Nordwind 3b.

GRATULUJEMY!!!

Ceny podręczników

Ceny podręczników - plik PDF

Informacje o zwrocie książek

Od 1 czerwca biblioteka nie wypożycza książek. Zwroty do 11 czerwca. Podręczniki zwracamy według harmonogramu.

System e-biblio

W związku z przejściem na system biblioteczny e- biblio, każdy może wejść do katalogu on-line. LINK

Pasowanie na czytelnika w bajkowym nastroju

Klasy pierwsze gościły w bibliotece na tradycyjnym przyjęciu do grona czytelników. Uczniowie przebrani w stroje ulubionych postaci z bajek i baśni, bawili się, bezbłędnie rozwiązując zagadki i rebusy.
    Na pamiątkę każde z dzieci otrzymało książkę „Pierwsze abecadło” przekazane przez Instytut Książki, w ramach kampanii Mała książka- wielki człowiek”.LINK. Otrzymane książeczki są tak dobrane, aby rozwijały dziecięcą wyobraźnię, wzbogacały słownictwo i przede wszystkim rozbudziły u każdego pierwszaka pasję do czytania.
    Życzę wszystkim nowym czytelnikom, cudownych przeżyć z nowymi bohaterami książek.

Akcja Upoluj swoją książkę

Nasza szkoła bierze udział w największej ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo w Polsce Upoluj swoją książkę.
    Przez cały listopad Czytelnicy biblioteki szkolnej będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.
    Organizatorzy akcji sięgnęli po 12 wyjątkowych książek, które we współpracy z wydawcami udostępniają bezpłatnie dla wszystkich miłośników dobrej lektury.
    Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych ebooków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink z App Store lub Google Play i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednej z oficjalnych grafik akcji. Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki.

KORZYSTANIE Z ZASOBÓW BIBLIOTEKI PRZEZ UCZNIÓW W CZASIE NAUKI ZDALNEJ:

1. Zamówienie książek jest realizowane przez dziennik elektroniczny Librus, poprzez wiadomość wysyłaną do bibliotekarza.
    2. Odbiór zamówionych lub zwrot wypożyczonych książek:
    a) przez uczniów jest możliwy bezpośrednio w bibliotece w czasie jej funkcjonowania lub przy portierni we wcześniej ustalonym terminie,
    b) przez rodziców/opiekunów jest możliwy wyłącznie przy portierni we wcześniej ustalonym terminie.
    3. Sposób odbioru będzie uzgadniany indywidualnie w korespondencji za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus.
    4. Odbiór wypożyczanej książki jest równoznaczny z wpisaniem jej na konto ucznia w systemie bibliotecznym.
    5. Dni i godziny funkcjonowania biblioteki podane są na stronie internetowej Szkoły.

DZIAŁANIA BIBLIOTEKI W PAŹDZIERNIKU:

Bibliotekarze szkolni informują, że od wtorku 6 października biblioteka szkolna będzie nieczynna ze względu na zewnętrzną inwentaryzację. Inwentaryzacja potrwa ok 2 tygodni.

DZIAŁANIA BIBLIOTEKI W GRUDNIU I STYCZNIU:

• Świąteczne czytanie: Czytanie przez uczniów kl. IV-VIII świątecznych opowiadań i wierszy młodszym kolegom
  • Konkurs ze znajomości książki „ Opowieść wigilijna” 16.12-17.01
  • Szkolny etap Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania 15-16 stycznia

DZIAŁANIA BIBLIOTEKI W LISTOPADZIE

• Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia 25.11
  • Pasowanie na czytelnika uczniów kl. 1 21.11
  • Dzień Postaci z bajek: Czytanie przez uczniów kl. IV-VIII świątecznych opowiadań i wierszy młodszym kolegom. 4-8.11

PAŹDZIERNIK 2019 – „Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych”

• KONKURS CZYTELNICZY dla kl. 1-3
    „Czytam codziennie z Gangiem Słodziaków” do 25 X
  • KONKURS PLASTYCZNY dla kl.1-3 „Moja bajka”
    ORGANIZOWANY PRZEZ PPP do 25 X
  • KONKURS WIEDZY O KSIĄŻKACH „MOL KSIĄŻKOWY”
    dla uczniów kl. 4-8 15-23 X
  • AKCJA „DRZEWO KSIĄŻKOWYCH HITÓW”- dla kl. 1-8
    cały miesiąc (polecanie ciekawych książek poprzez przyklejenie wykonanej miniaturki okładki książki na przygotowanym plakacie drzewa)

Szczegółowe informacje w bibliotece oraz u klasowych łączników.

Zaproponuj książkę do biblioteki!

Nasza szkoła została zakwalifikowana do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 3. Dostaniemy 15 tys. zł na zakup książek do biblioteki! Założeniem programu jest zachęcenie do czytania dla przyjemności, bardzo ważne są więc potrzeby czytelników. W kwietniu odbyły się Ogólnoszkolne Wybory Książek. Sami uczniowie mogli zadecydować, jakie książki chcą czytać, co powinno się znaleźć w bibliotece szkolnej. Swoje propozycje wpisywali na listę. Ustalenie ostatecznej listy najbardziej oczekiwanych tytułów odbędzie się na podstawie wyborów, po skonsultowaniu z Samorządem Uczniowskim i Radą Rodziców.

Co w bibliotece

Biblioteka naszej szkoły to miejsce gdzie nie tylko można w łatwy sposób pożyczyć książkę swobodnie poruszając się pomiędzy regałami i wybrać ulubiony tytuł. To także miejsce, gdzie można przeczytać książkę, gazetę, czasopismo czy skorzystać z jednego z wielu stanowisk komputerowych.