Galerie zdjęć 2020/2021

Czytam z klasą

Klasy 2b i 3a ze Szkoły Podstawowej nr 38 im. Bractwa Kurkowego w Krakowie realizują I Moduł projektu. Uczniowie w swoich zespołach klasowych z dużym zainteresowaniem czytają wybrane lektury: kl. 2b "Kapelusz pani Wrony" – Danuty Parlan , kl. 3a "Babcia na jabłoni” – Miry Lobe. Świetnie się bawią wykonując zadania związane z nimi oraz z projektem. Oto efekty pracy uczniów.

Ślubowanie klas pierwszych

„Dziś w naszej szkole wielkie święto, serce pierwszaka mocno drży…”.
14 października 2020 r. odbyła się długo oczekiwana uroczystość ŚLUBOWANIA KLAS PIERWSZYCH. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na chwilę, w której staną się pełnoprawnymi uczniami.
Ze względu na szczególny czas pandemii uroczystość odbyła się przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności w trzech turach - dla każdej klasy pierwszej oddzielnie. Obecni byli przedstawiciele Bractwa Kurkowego z Królem Kurkowym i Marszałkami. Każdy z pierwszaków otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodką niespodziankę.

Galerie zdjęć 2019/2020

Fotka z książką

Zdjęcia z konkursu fotograficznego "Fotka z ksiązką" zorganizowanego przez nauczycieli biblioteki naszej szkoły w okresie epidemii koronawirusa.

Zabawa karnawałowa kl. 1-3 II 2020

12 lutego na zabawę przyszła pora, klasy I-III tańczą disco i rock and rolla. Każdy zgrabnie skacze w takt muzyki, i Ci więksi uczniowie, i najmłodsze smyki. Wszyscy bawią się wspaniale, jak to zwykle w karnawale!!!

Barwna Historia Bractwa Kurkowego - zdjęcia prac

Podczas Święta Patrona Szkoły odbyło się ogłoszenie wyników III edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Barwna historia Bractwa Kurkowego", który w tym roku współorganizowaliśmy z Muzeum Krakowa. Pani kustosz Małgorzata Niechaj odczytała listę osób nagrodzonych przez tegoroczne jury. Prace dotarły do nas nawet ze Szczecina.Bardzo dziękujemy za tak duży odzew i choć nie było łatwo, to spośród niemalże 90 dzieł po burzliwych naradach wybraliśmy te najlepsze. Poniżej zamieszczamy zdjęcia niektórych z nich. Wszystkie będzie można obejrzeć na wystawie w Celestacie- o szczegółach poinformujemy wkrótce. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!
-Galeria prac

Święto Patrona Szkoły

24 stycznia świętowaliśmy!!! Z okazji Dnia Patrona Szkoły przybyli do nas znamienici goście: przedstawiciele Bractwa Kurkowego, Kuratorium Oświaty, Rady Dzielnicy. Uroczystość połączona była z przekazaniem szkole nowego sztandaru ufundowanego przez krakowskie Bractwo Kurkowe i EGS. Klasy III b i III c przygotowały z tej okazji wystrzałowe przedstawienie. Wystrzałowe, bo goście strzelali z łuku do tarczy. Na scenie zaroiło się od kurek, które z wdziękiem i humorem przedstawiały kolejne sceny. W tym doborowym towarzystwie wszyscy bawili się doskonale. Wszak nasze Szkolne Bractwo i Bractwo Kurkowe tworzy Arcybractwo!

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dzień Komisji Edukacji Narodowej obchodziliśmy tworząc wizję szkoły marzeń. Przy ulubionej muzyce zaopatrzeni w niezbędne materiały przystąpiliśmy do pracy. W galerii poniżej znajdziecie jej efekty.

Ślubowanie

8 listopada nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli we wspaniałej uroczystości Ślubowania. Pierwszoklasiści pod czujnym okiem wychowawców przygotowali wspaniałe występy artystyczne, którymi zachwyciły zgromadzoną widownię. Każde z dzieci zostało pasowane na ucznia przez dyrektor szkoły Marzenę Ślęzak i króla kurkowego Adama Rajpolda.

Niepodległość

8 listopada uczciliśmy akademią 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To była piękna i wzruszająca lekcja patriotyzmu. Uczniowie klas 4a, 8a, 7a i 7c przypomnieli nam historie różnych dróg Polaków do niepodległości, recytowali utwory znanych polskich poetów, między innymi: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida, Stanisława Wyspiańskiego, Marii Konopnickiej, Anny Świrszczyńskiej. Wszystko przy wtórze naszego wspaniałego chóru, który wyśpiewywał nam – na różne sposoby – ponadczasową potrzebę wolności każdego człowieka. Swoją obecnością zaszczycili nas również Bracia Kurkowi. Urosły nam dzisiaj serca. „A to Polska właśnie”!

Dzień głośnego czytania

W dniach 25 i 30.09 w naszej szkole obchodziliśmy Dni Głośnego Czytania. Akcję zorganizowała biblioteka szkolna. Tradycyjnie uczniowie klas starszych czytali swoim młodszym kolegom.Największym hitem okazała się książka o nowych przygodach Gangu Słodziaków oraz "Niesamowite przygody 10 skarpetek".

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

Galerie zdjęć 2018/2019

Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 38 w Krakowie w narciarstwie.

Galerie zdjęć 2017/2018

Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 38 w Krakowie w narciarstwie.

Święto Patrona Szkoły - Bractwa Kurkowego
-Galeria zdjęć

Zdjęcia prac wykonanych przez uczniów na konkurs "Barwna Historia Bractwa Kurkowego".

Zdjęcia z akademi przygotowanej z okazji rocznicy Święta Niepodległości
-Galeria zdjęć

27.10.2017r. klasy 7 naszej szkoły gościły w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia. Uczniowie zapoznali sie z pracą sądową i uczestniczyli w rozprawie specjalnie dla nich przygotowanej.
-Galeria zdjęć

23.10.2017r. w obecności Dyrekcji, Rodziców, kolegów i koleżanek ze starszych klas oraz zaproszonych gości odbyło się ślubowanie klas 1.

Dzień chłopaka w świetlicy - październik 2017